askarieh
02 اسفند 1401 - 15:01

باشگاه های غیرمجاز زیر ذره بین نظارت اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی

مسئول اداره ارزیابی عملکرد-بازرسی و رسیدگی به شکایات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: تاکنون حدود نیمی از باشگاه های غیرمجاز شناسایی شده اند که به آنها تذکر داده‌ایم و پلمب بعضی از آنها در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، جواد عبداللهی در خصوص نظارت بر باشگاه‌های ورزشی اظهار کرد: پس از دستور مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در خصوص ساماندهی باشگاه‌های ورزشی، ستاد نظارت بر سلامت اماکن ورزشی استان با حضور مسئولین مرتبط تشکیل شد.

وی افزود: مکاتبات لازم با شهرستان‌های استان در این خصوص انجام پذیرفته و ادارات شهرستان‌ها با هماهنگی مسئولین ذی‌صلاح نظارت بر باشگاه‌های خصوصی را آغاز نموده‌اند که تاکنون حدود ۷۰ باشگاه غیرمجاز در شهرستان‌ها جز شهرستان مشهد شناسایی و جهت جلوگیری از فعالیت آن‌ها به ادارات نظارت بر اماکن عمومی معرفی‌شده‌اند.

مسئول اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس آخرین اخبار، یک هزار و ۵۰ باشگاه ورزشی در مشهد اقدام به اخذ مجوز از اداره کل نموده‌اند که ۳۵۰ باشگاه مهلت پروانه بهره‌برداری آن‌ها به پایان رسیده است و اقدامی جهت تمدید آن اقدام نکرده‌اند، همچنین حدود ۴۰۰ باشگاه ورزشی در مشهد به‌صورت غیرمجاز در حال فعالیت هستند که شناسایی‌شده‌اند.

عبداللهی تصریح کرد: بسیاری از تخلفات در باشگاه‌های غیرمجاز رخ می‌دهد، زیرا باشگاه‌هایی که مجوز فعالیت دارند نسبت به اجرای قوانین اهتمام می‌ورزند اما باشگاه‌های غیرمجاز مقید به رعایت قوانین نیستند.

وی بیان کرد: گزارش‌هایی مبنی بر برگزاری کلاس‌های مختلط، فروش مکمل، اخذ شهریه‌های نامتعارف به این اداره کل رسیده است.

مسئول اداره ارزیابی عملکرد - بازرسی و رسیدگی به شکایات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: تاکنون حدود نیمی از باشگاه‌های غیرمجاز شناسایی‌شده‌اند که به آن‌ها تذکر داده‌ایم و پلمپ بعضی از آن‌ها در حال انجام است.

مسئول اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی متذکر شد: این روند به‌صورت ضربتی تا پایان سال ادامه و در سال آتی به‌صورت منظم پیگیری خواهد شد. همچنین عبداللهی از خانواده‌ها خواست تا قبل از ثبت‌نام در باشگاه‌ها از مجاز بودن آن اطمینان حاصل نمایند تا از آسیب‌های بعدی جلوگیری شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1048291