askarieh
07 اسفند 1401 - 15:18

آزادی ۷۹۳ زندانی جرائم غیرعمد با وساطت خادمان امام رضا(ع)

مشهد _ معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی از آزادی ۷۹۳ زندانی جرائم غیر عمد طی یک سال اخیر در قالب طرح «یا ضامن آهو» با وساطت خادمان رضوی و خیران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امین بهنام اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ با وساطت و پیگیری‌های خیران و خادمان آستان قدس رضوی ۷۹۳ زندانی در قالب طرح خداپسندانه «یا ضامن آهو» شرایط آزادی آنها فراهم شد و به کانون خانواده و کسب و کار خود بازگشتند.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی با بیان اینکه این طرح از سال‌ها پیش با هدف آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کشور آغاز به‌کار کرده است افزود: امسال طبق پیش‌بینی ستاد دیه استان، مبلغ دیه و یا بدهی مالی زندانیان ۱۹ میلیارد تومان برآورد شد که مبلغ ۹ میلیارد توسط خادمان جمع‌آوری و مابقی آن با همکاری ستاد دیه استان و کمک خیرین تأمین اعتبار شد.

وی با اشاره به اینکه در اکثر سفرها خادمان برای کسب رضایت شاکیان به شهرها و استان‌های مختلف سفر می‌کنند، بیان کرد: در برخی موارد مبلغ دیه یا بدهی زندانی توسط خادمان تهیه و رضایت شاکی گرفته می‌شود و در مواردی نیز خود خانواده شاکی به احترام پرچم حرم مطهر امام رضا (ع) و حضور گروهی از خدمتگزاران حرم مطهر با لباس خادمی در منزل آنها، حتی بدون دریافت وجه از خواسته قبلی خود گذشته و رضایت می‌دهند.

بهنام گفت: غالب خادمانی که برای جلب رضایت شاکی مراجعه می‌کنند افرادی هستند که با مسائل حقوقی آشنایی دارند، خادمان پیشکسوتی که بیش از ۲۰ سال سابقه خدمت در این آستان ملکوتی را دارند، انجام این خدمت را مایه افتخار خود می‌دانند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1058637